Jak myć zęby szczoteczką soniczną? O tym, jak prawidłowo jej używać

Dentyści od dłuższego czasu polecają swoim pacjentom korzystanie ze szczoteczek elektrycznych, ponieważ znacznie skuteczniej pomagają w utrzymaniu prawidłowej higieny jamy ustnej. Nie wszyscy jednak wiedzą, jak powinno się takowych urządzeń używać. Spokojnie, nie ma w tym nic trudnego. W poniższym artykule odpowiemy Wam na pytanie: jak używać szczoteczki sonicznej?

Szczoteczka soniczna to wyjątkowe urządzenie, ponieważ w przeciwieństwie do większości elektronicznych modeli nie posiada rotującej główki. W tym przypadku wibracje są generowane przez fale dźwiękowe. Najmocniejsze modele emitują nawet 96 000 drgań na minutę! Wspomniane drgania sprawiają, że włosie wykonuje ruchy wymiatające, uznawane przez specjalistów za najbardziej skuteczne w przypadku mycia zębów.

Jak używać szczoteczki sonicznej?

Jeżeli w Twoich rękach znalazło się omawiane urządzenie, to przede wszystkim należy je zasilić. Czasami szczoteczka ma naładowany pewien odsetek baterii, jednak pewne modele należy umieścić na specjalnej, dołączonej ładowarce. Dzisiaj spotykane szczoteczki są bardzo wydajne. Oznacza to, że jedno ładowanie pozwoli korzystać z produktu przez wiele dni. Niektóre modele, na przykład firmy VITAMMY posiadają specjalne etui, które poza oczywistą funkcją ułatwiającą przechowywanie są również przenośnymi ładowarkami. Ta funkcja doskonale sprawdza się w podróży.

Jak myć zęby szczoteczką soniczną?

Jeżeli urządzenie zostało w pełni naładowane, to można rozpocząć szczotkowanie. Tak jak w przypadku każdej innej szczoteczki, należy najpierw nałożyć na główkę odpowiednią ilość pasty, a następnie odrobinę ją zwilżyć i przyłożyć do zębów. Dopiero wtedy można uruchomić mechanizm, ponieważ w przeciwnym wypadku pasta może zacząć pryskać na boki. Mycie zębów szczoteczką soniczną wymaga od użytkownika wykonywania ruchów wymiatających od dziąseł do linii koron. Nie można zapominać także o tylnej powierzchni zębów. Cała czynność powinna trwać – zgodnie z opiniami stomatologów – co najmniej dwie minuty. Niektóre modele posiadają funkcję odliczania wspomnianego czasu, dzięki czemu osoba używająca może mieć pewność, że wyczyściła zęby odpowiednio. Po wszystkim należy umyć urządzenie, w szczególności główkę.

Szczoteczka soniczna – efekty

Jako że w ciągu minuty urządzenie wykonuje kilkadziesiąt tysięcy drgań, to efekty stosowania są znacznie lepsze, niż w przypadku szczoteczek manualnych. Fale dźwiękowe emitowane przez produkt powodują powstanie w jamie ustnej milionów pęcherzyków, dzięki czemu możliwe jest usuwanie zabrudzeń nawet z miejsc niedotkniętych przez włosie. Częstotliwość ruchów wymiatających sprawia, że płytka nazębna jest dokładnie usuwana. Poszczególne modele mają ciekawe funkcje, takie jak wybielanie, masaż itd. Łatwo można więc zauważyć, że warto korzystać ze szczoteczki sonicznej, ponieważ za jej pomocą możemy znacznie poprawić poziom higieny naszej jamy ustnej.